Lentokentäntie 69, 53600 Lappeenranta Puh. 044 521 0039 twostep(at)twostep.fi
TwoStep
LAJIT

MINIRYHMÄT (lapsi + aikuinen)

MiniLatin ja BabyLatin

3 - 11 kk (vauvat aikuisen sylissä)
1 - 3v

MiniBaletti

3 - 5 vuotta

MiniBreak -tempputanssi

Yhteisryhmä 2 - 3 vuotta+
4 - 5 vuotta

LASTEN JA NUORTEN RYHMÄT

LatinShow

4 - 5v.
6 - 7v.

Baletti

Ensibaletti 4-5v ja 6v
Esibaletti 7v ja 8v.

Showtanssi

6-7v.
8-9v jatko
8-10v. avoin
9-11v
10-12v. jatko
11-14v avoin
12-15v Kehitysryhmä

Breakdance

SnadiBreak alkeet 6-7v.
SnadiBreak jatko 7-8v
Breakdance alkeet alk. 8v
jatko alk.9v
edistyneet 10-15v

DanceMix

5-6v
7-8v
9-11v
11-14v
12-15v

StreetMix

8-10v.
11-14v. alkeet
12-15v. keskitaso
2StepCrew Juniors (edistyneet)

Nykytanssi

11-14v. avoin taso
13-16v. jatkotaso

AIKUISET JA NUORET YLI 14V

Showtanssi 14-16v

14- 16 vuotta jatko 60min

LatinShow

Keskitaso 60min

Nykytanssi

Avoin 75 min

Showtanssi

Avoin keskitaso 60min
edistyneet 75min

StreetMix

Alkeet 60min
Keskitaso 75min
Edistyneet 75min

DanceMix

Avoin taso 60min

2StepCrew

Esiintyvä ryhmä
Streettanssi

Klassinen Baletti

Aikuiset avoin taso/jatkotaso

Steppi

Aikuiset avoin taso

Afrojazz

Aikuiset avoin taso



Ajankohtaista » Arkisto

KEVÄTNÄYTÖKSEN KENRAALIHARJOITUSTEN AIKATAULUT 17.5 JA 18.5 25.4.2019

KENRAALIHARJOITUS PERJANTAI 17.5.2019

 

 

1. 15.00-15.20 Erityisen tuen opetusryhmät 1 ja 2 KATJA
2. 15.20-15.30 Streetmix 11-14v SANNA
3. 15.30-15.40 Dancemix 11-14 Kimpinen SANNA
4. 15.40-15.50 Dancemix 11-14v. Lpr SUSKU
5. 15.50-16.00 Discotanssi 10-12v. SANNA
6. 16.00-16.10 Showtanssi 11-14v. TERHI
7. 16.10-16.20 Showjazz 10-12v. jatko (maanantai) TERHI
8. 16.20-16.30 Showjazz 10-12v lauantai TERHI
9. 16.30-16.40 MiniLatin sisarusryhmä 1-3v. KATJA
10. 16.40-16.50 Discotanssi 8-9v. SANNA
11. 16.50-17.00 LatinShow 4-5v. KATJA
12. 17.00-17.10 LatinShow 6-7v.KATJA
13. 17.10-17.20 Esibaletti 8-10v. SUSKU
14. 17.20-17.30 Ensibaletti 4-5v. to SUSKU
15. 17.30-17.40 Ensibaletti 4-5v Joutseno SUSKU
16. 17.40-17.50 MiniBreak 2-3v ja 4-5v SUVI
17. 17.50-18.00 SnadiBreak 6-7v JYRI
18. 18.00-18.10 Ensibaletti 5-6v. SUSKU
19. 18.10-18.20 Dancemix 6-7v. Joutseno SUSKU
20. 18.20-18.30 Dancemix 6-7v Lpr SUSKU
21. 18.30-18.40 Showjazz 6-7v. TERHI
22. 18.40-18.50 Showjazz 8-9v. TERHI
23. 18.50-19.00 Esibaletti 6-7v. SUSKU
24. 19.00-19.10 Dancemix 8-10v. Lpr SUSKU
25. 19.10-19.20 Dancemix 8-10v Joutseno + 11-14v. Joutseno SUSKU
26. 19.20-19.30 Breakdance jatko JYRI
27. 19.30-19.40 Breakdance alkeet JYRI
28. 19.40-19.50 Breakdance edistyneet JYRI
29. 19.50-20.00 Showjazz avoin TERHI
30. 20.00-20.10 Showjazz edistyneet TERHI
31. 20.10-20.20 Showjazz 13-16v TERHI
32. 20.20-20.30 LatinShow aikuiset HANNA
33. 20.30-20.40 Klassinen baletti aikuiset  FOX
34. 20.40-21.00 Steppi  aikuiset FOX

 

 

 

KENRAALIHARJOITUS (NÄYTÖSPÄIVÄ) LAUANTAI 18.5.2019

 


9.00-9.10 Showjazz 11-14v KehitysR FOX
9.10-9.20 Showjazz 11-14v KehitysR FOX
9.20-9.30 Showjazz 11-14v KehitysR FOX
9.30-9.40 Showjazz 11-14v KehitysR FOX
9.40-9.50 Showjazz 11-14v KehitysR TERHI
9.50-10.00 Showjazz 9-10v TERHI
10.00-10.10 LatinShow 8-10v TERHI
10.10-10.20 Nykytanssi aikuiset SANNA
10.20-10.30 Nykytanssi 11-14v SANNA
10.30-10.40 Streetmix edistyneet SANNA
10.40-10.50 Streetmix alkeet SANNA
10.50-11.00 Streetmix keskitaso SANNA
11.00-11.10 2StepCrew SANNA
11.10-11.20 MiniBaletti lapsi+ aikuinen SUSKU
11.20-11.30 2StepCrew Juniors SANNA

 

12.15 KIITOSTANSSI HARJOITUS/KAIKKI RYHMÄT

 

 

16.15 KIITOSTANSSI HARJOITUS

 


HUOM! Tässä harjoituksessa paikalla kaikki iltanäytöksessä esiintyvät, vaikka olisivatkin olleet jo päivällä esiintymässä.

 

 

t.TwoStep tanssistudio