Lentokentäntie 69, 53600 Lappeenranta Puh. 044 521 0039 twostep(at)twostep.fi
TwoStep
LAJIT

MINIRYHMÄT (lapsi + aikuinen)

MiniLatin ja BabyLatin

3 - 11 kk (vauvat aikuisen sylissä)
1 - 3v

MiniBaletti

3 - 5 vuotta

MiniBreak -tempputanssi

Yhteisryhmä 2 - 3 vuotta+
4 - 5 vuotta

LASTEN JA NUORTEN RYHMÄT

LatinShow

4 - 5 vuotta
6 - 7 v.
8 - 10 v.

Baletti

4 - 5v. EnsiBaletti
5-6v Ensibaletti (uudet oppilaat 6v)
6 - 7v. Esibaletti (uudet oppilaat 7v)
8-10v Esibaletti 2(aiemmin tanssineet)

ShowJazz

6 - 7v.
8 - 9v.
9-10v jatkotaso
10 - 12v. avoin (aloittavat)
10-12v jatkotaso
11-14v Kehitysryhmä/edistyneet

Breakdance

6-7v. SnadiBreak
8 - 12v. Alkeet
9-12 v. Jatkotaso
11- 14 v. Edistyneet

DanceMix

6-7
8-10v
11-14v

Discotanssi

8-9v
10-12v

StreetMix

11-14v avoin taso
2StepCrew Juniors (edistyneet)

Nykytanssi

12-14v avoin taso

AIKUISET JA NUORET YLI 14V

Showjazz 13-16v

13 - 16 vuotta avoin 60min

LatinEnergy

Keskitaso 60min

Nykytanssi

Avoin 90min

ShowJazz

Avoin/Keskitaso/edistyneet 75min

StreetMix

Alkeet 60min
Keskitaso 75min
Edistyneet 75min

DanceMix

Avoin taso 60min

2StepCrew

Esiintyvä ryhmä
Streettanssi

Klassinen Baletti

Aikuiset AVOIN TASO

Steppi

Aikuiset avoin taso

Afrojazz & Dancehall

Aikuiset avoin taso

Aikataulut


TwoStepin lukuvuosi 2018 -2019 lukujärjestys:


Näytä kaikkiTanssistudio Lentokentäntie 69JoutsenoKimpinen

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
10:00

10:00 Taapero sisarusryhmä /Vauvat 1 kk- 7 kk ja /tai taaperot 1-3 v./Katja Puranen/sali 1

10:00 SHOWJAZZ 11-13 V. KEHITYSRYHMÄ / Terhi Töyry

11:00

11:00 KLASSINEN BALETTI AIKUISET/90 MIN / AVOIN TASO /AVOIMET OVET 25.8/KAUSI ALKAA 1.9

11:00 Showjazz 10-13v avoin taso/60 min/ UUSI ryhmä

12:00

12:30 STEPPI AIKUISET 60 MIN ALKAA 25.8

13:00
14:00
15:00
16:00

16:45 DISCO 8-10v / 60 min / KIMPINEN / SANNA SALAMA /ALKAA 22.8

16:45 Showjazz 2 aikuiset ja yli 16v avoin taso /60 min/sali 1/Terhi Töyry

16:30 MiniBaletti 3-5v. Lapsi+ aikuinen /Susanna Kivinen/sali 2/

17:00

17:00 MiniBreak 2-3v + 4-5v/Suvi Romppanen/ sali 1/ 45 min

17:00 DANCEMIX 6-7V UUSI RYHMÄ ALKAA 27.8

17:45 Showjazz 9-10v jatkotaso/60 min/Terhi Töyry/sali 2

17:45 DanceMix1/ 8-10v / Susanna Kivinen/sali 2

17:00 LatinShow 4-5v /40 min/Katja Puranen/sali 1/

17:00 Ensibaletti 4-5v /45min/JOUTSENO/Susanna Kivinen

17:00 2StepCrew Juniors/75 min / UUSI RYHMÄ / Sanna Salama

17:40 LatinShow 2/ 6-7v/50 min/Katja Puranen/sali1

17:45 DanceMix 6-7v JOUTSENO Pulpin koulu/Susanna Kivinen

17:45 LatinShow 8-10-v /60 min/sali 1/Terhi Töyry

17:45 DANCEMIX 11-14V / 60 MIN / KIMPINEN / SANNA SALAMA

17:15 Ensibaletti 4-5 v / sali 2 / Susanna Kivinen

17:30 Showjazz 6-7-v/sali 1/Terhi Töyry/

17:00 Ensibaletti 6 v/sali 2/45 min/Susanna Kivinen

17:00 Snadibreak 6-7v/Jyri Poikonen/sali 2/

17:45 Breakdance 2 / Jatkotaso 8-12v /Jyri Poikonen/sali 1

17:45 Esibaletti / 7-v/ 45 minSusanna Kivinen/sali 2

17:00 Nykytanssi/ /aikuiset/90 min/avoin taso/Sanna Salama/sali 1 alkaa 26.8.2018

18:00

18:45 Showjazz jatkotaso 10-12v. /Terhi Töyry/sali 1/

18:45 DanceMix 2/ 11-14v/Susanna Kivinen/sali 2

18:30 Tekniikkatunti/ KEHITYSRYHMÄ/SHOWJAZZ 11-13 V

18:30 DanceMix 8-10v JOUTSENO /Pulpin koulu/Susanna Kivinen/60 min

18:40 Discotanssi 10-12v /Sanna Salama/sali 2/Alkaa 21.8

18:45 Showtanssi 11-14v /60 min/sali 1/Terhi Töyry

18:00 Esibaletti 8-10 v/sali 2/Susanna Kivinen

18:20 Showjazz 8-9-v/sali 1/Terhi Töyry/

18:45 Breakdance 3/ Edistyneet 10-13v/Jyri Poikonen/sali 1

18:30 2StepCrew Koreografia / 90 min. Sanna Salama/sali 1

19:00

19:00 StreetMix nuoret 11-14v/ alkeet/ Kimpisen koulu/60 min/Sanna Salama/alkaa 20.8/UUSI RYHMÄ

19:45 Showjazz aikuiset jatkotaso/75 min/Terhi Töyry/sali 1

19:30 DanceMix 11-14v v JOUTSENO /Pulpin koulu/Susanna Kivinen

19:40 StreetMix 75min / Aikuiset / EDISTYNEET / Sanna Salama/alkaa 21.8

19:00 Nykytanssi nuoret 12-14v / 60 min / Kimpinen / Sanna Salama

19:00 Breakdance alkeet 8-12V / Jyri Poikonen

19:45 Aikuiset Afrojazz ja Dancehall /avoin/ 60min /Terhi Töyry/sali 1 /Avoimet ovet 22.8

19:00 STREETMIX 11-14v /60 MIN/ /Sali 2 /Sanna Salama

19:15 Showjazz 13-16v/ sali 2/ Terhi Töyry

20:00

20:00 StreetMix aikuiset /KESKITASO/ 75 MIN /KIMPINEN/Sanna Salama/alkaa 20.8

20:00 STREETMIX AIKUISET ALKEET / 60 MIN / KIMPISEN KOULU / SANNA SALAMA

20:00 2StepCrew TEKNIIKKATREENIT/SANNA SALAMA

20:15 LatinShow taso avoin Aikuiset /Hanna Putkonen/sali 1